جستجو   :  

ساخت و ساز فیوزها

ساخت و ساز

یک فیوز HRC یک نوع فیوز کارتریج است که در آن یک عنصر فیوز درون یک کپسول شفاف محصور شده است که معمولا از استاتیت ساخته می شود - یک ماده سرامیکی دارای قدرت مکانیکی خوب است. تولید کنندگان در حال حاضر از رزین های اپوکسی به جای مواد سرامیکی استفاده می کنند. کپسول دارای دو کلاه انتهایی است. عنصر فیوز بین کلاههای انتهایی درون بدن متصل است. کل راه اندازی به گونه ای طراحی شده است که بتواند فشار بالا را در شرایط اتصال کوتاه مقاومت کند. کوارتز پودر، که به عنوان یک عامل خاموش کننده قوس عمل می کند، فضای بین عنصر فیوز و پاکت را پر می کند.
عنصر فیوز

نقره یا مس معمولا به عنوان یک عنصر فیوز به دلیل مقاومت خاص آن کم است. عنصر فیوز به طور معمول دارای دو بخش یا چند بخش با استفاده از اتصالات قلع است. قلع دارای نقطه ذوب پایینتر از 2400 درجه سانتیگراد است که سه برابر کمتر از نقطه ذوب نقره (980 درجه سانتیگراد) است. از این رو، ذوب اتصالات قلع مانع از رسیدن فیوز به دمای بالا در شرایط بیش از حد و شرایط اتصال کوتاه می شود.
فرآیند فساد

در وقوع یک خطا جریان جریان از طریق عنصر فیوز بیش از مقدار حداکثر از پیش تعیین شده خود است و درجه حرارت عنصر فیوز بالا می رود و به شرح زیر می انجامد:

    
ذوب شدن عناصر نقره (قبل از قوس)
    
تبخیر از عناصر (Arcing)
    
ترکیب بخار نقره و پودر پر کننده
    
انقراض قوس

عمل فیوز

به طور معمول، عناصر فیوز در وسط توسط یک پل قلع متصل می شوند. پل قلع دارای نقطه ذوب دقیق 230 درجه سانتیگراد است. هنگامی که دمای عنصر بالا می رود این درجه حرارت، پل قلع شروع به ذوب شدن می کند. بدین ترتیب بین قوس مایع عنصر فیوز ایجاد می شود. دمای تولید شده توسط قوس برای ذوب ناگهانی عنصر فیوز باقیمانده کافی است. بنابراین بخار نقره ای با واکنش پودر کوارتز واکنش می دهد. واکنش شیمیایی بین بخار نقره و پودر پر کننده، مقاومت بالا بین انتهای عناصر فیوز منفجر شده را ایجاد می کند.

به تدریج این مقاومت بالا به عایق تبدیل می شود و جریان قطع می شود. ولتاژ گذرا در فیوز در زمان وقوع وقفه فعلی خطا ایجاد می شود. دمای و فشار داخلی فیوز به مقدار بالاتر افزایش می یابد.

فیوزهای HRC بعضی اوقات به عنوان حفاظت پشتیبان برای قطع کننده های مدار استفاده می شود. مشخصه فیوز و قطع کننده مدار به گونه ای است که تمام گسل های موجود در محدوده شکن مدار را با آن پاک می شود، در حالی که آنهایی که فراتر از محدوده آن هستند توسط فیوز پاک می شوند.

آمپراژ ترجیحی فیوزها HRC 2، 4، 6، 10، 16، 25، 30، 50، 63، 80، 100، 125، 160، 200، 250، 320، 400، 500، 630، 800، 1000 و 1250 است.

ظرفیت کارتریج کارتریج HRC

این نوع فیوز توسط شرکت General Electric تهیه شده است. در این فیوز، ظرفیت شکستن با استفاده از دو یا چند عنصر نقره جداگانه به صورت موازی افزایش می یابد. اندازه عناصر متنوع هستند به طوری که عناصر یک دنباله را یکپارچه می کنند. بدن است تا از مواد سرامیکی استوانه ساخته شده است و توسط کلاه پایان فلزی که عناصر فیوز ثابت بسته شده است. عناصر فیوز توسط سیلیس احاطه شده است، که به عنوان محفظه قوس قوس عمل می کند. یک نشانگر، به طور معمول یک سیم مقاومت خوب، به موازات عنصر فیوز متصل می شود. در این نوع فیوز، کل جریان خطا را بلافاصله با توجه به استفاده از بیش از یک عنصر فیوز ریختن نیست. این ساخت و ساز از گذرهای ولتاژ در مدار جلوگیری می کند.
مزایای فیوز HRC

    
هنگامی که در مقایسه با دیگر قطع کننده های مدار با ظرفیت مشابه، HRC فیوز ارزان تر است.
    
ساده و آسان برای نصب.
    
هیچ تعمیر و نگهداری مورد نیاز نیست
    
قابلیت شکستن بالا.
    
آنها در عملکرد سازگار هستند.
    
ویژگی زمان معکوس آنها باعث می شود که آنها برای محافظت بیش از حد مناسب باشند.
    
آنها قادر به پاکسازی جریانهای بالا و همچنین جریانهای کم هستند.
    
عملیات سریع
    
آنها توانایی بالا و همچنین جریان کم را دارند.
    
در طول گسل های شدید، یک فیوز HRC مدار را قبل از اینکه جریان حداکثر خطا رسیده باشد، قطع می کند.

معایب

    
این فیوزها هنگامی که از بین می روند قابل استفاده نیستند.
    
علل بیش از گرمایش مخاطبین مجاور.
    
امکان اتصال به اینترنت بیشتر است.


تاریخ درج  :  1397/6/13  
تعداد بازدید تا کنون :69

نطرات کاربران

 
ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی