جستجو   :  

فیوزهای ولتاژ پایین

 

فیوز نوعی از دستگاه محافظ بیش از حد جریان است که به عنوان یک عنصر قربانی در یک سیستم قدرت الکتریکی طراحی شده است. فیوزهای طراحی شده برای باز کردن مدارها زمانی که بیش از حد جریان بیش از حد وجود دارد و برای جلوگیری از آسیب بیشتر سیستم که ممکن است در صورت عدم وجود فیوز طراحی شده است طراحی شده است. استفاده از فیوزها در یک مدار، بیمه ارزان را فراهم می کند، اگر خطای تصادفی یا غیر عمدی در سیم کشی یا اجزای سیستم وجود داشته باشد. فیوزهای ولتاژ پایین در سیستم های الکتریکی بسیار رایج هستند و در سبک ها، اشکال و اندازه های مختلف قرار می گیرند. فیوزهای ولتاژ پایین به عنوان فیوزهایی با ولتاژ کمتر از 1500V یا برابر است.

فیوزها نوعی دستگاه حفاظتی بیش از حد هستند. اجزای ضروری یک سیم فلزی یا نوار است که زمانی که جریان بیش از حد جریان می گیرد ذوب می شود و مدار که در آن متصل است قطع می شود. مدارهای کوتاه، اضافه بار یا خرابی دستگاه اغلب دلیل جریان بیش از حد هستند.

یک فیوز، جریان بیش از حد (ضربات) را متوقف می کند تا آسیب بیشتر به وسیله گرمای بیش از حد و یا آتش سوزی جلوگیری شود. دستگاه های حفاظتی بیش از حد در سیستم های الکتریکی برای محدود کردن تهدیدات برای زندگی انسان و آسیب های ملکی ضروری هستند. فیوزها اجازه می دهند که عبور جریان طبیعی و جریان بیش از حد برای مدت کوتاهی انجام شود.

فیوزها به دو هدف اصلی خدمت می کنند:

1. برای محافظت از قطعات و تجهیزات از آسیب های زیان آور ناشی از جریان بیش از حد.

2. برای جدا شدن سیستم های زیر از سیستم اصلی یک بار رخ داده است.

هزاران سبک مختلف فیوزهای موجود در جهان وجود دارد. روش اولیه برای گروه بندی آنها توسط ولتاژ پایین (ولتاژ رتبهی کمتر یا برابر 1500V) یا ولتاژ متوسط ​​(ولتاژ رتبه بین 1500 و 40.5kV) است.

تمام فیوزهای طراحی شده برای باز کردن مدار برای محافظت از دیگر اجزای ارزشمند از جریان بیش از حد است. با این حال، همه آنها طراحی شده برای انجام آن به همان شیوه!

انواع مختلفی از گزینه های عملکرد فیوز وجود دارد و انتخاب عملکرد صحیح برای برنامه شما حیاتی است. برای این منظور، کمیسیون مستقل انتخابات "دسته های کاربردی" ایجاد کرد که مشخصه عملکرد یک فیوز را مشخص می کند.


تاریخ درج  :  1397/6/13  
تعداد بازدید تا کنون :70

نطرات کاربران

 
ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی